Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nieustraszeni trzecioklasiści

Drukuj PDF
16 września 2021 r. trzecioklasiści wyruszyli na terenową przygodę do Adventure Parku w Gdyni. Uczniowie wzięli udział w Leśnej Ekspedycji - trzygodzinnym programie, w którym najważniejsza była praca zespołowa, aby osiągnąć grupowy sukces. Wyruszając na wycieczkę aura nie sprzyjała, od rana padał deszcz, na szczęście po przyjeździe do Gdyni pogoda się poprawiła, a podmokłe tereny podczas całej przygody okazały się dodatkową atrakcją. Trzecioklasistom nie straszne błoto, kałuże, grząskie tereny, a nawet bajorka. 
Czterdziestu dwóch uczniów dzielnie i z uśmiechem na twarzy wykonało wszystkie zaplanowane zadania na leśnych ścieżkach, przy wspólnym wysiłku, na wysokościach i w wielu innych niezwyczajnych sytuacjach. Grupa, pod czujnym okiem instruktora pokonała szlak i zadania, które nastawione były na: komunikację, współpracę, wyłonienie lidera, odpowiedzialność i inne. Po powrocie do bazy, przebraniu się w czyste i suche ciuchy odbyło się wspólne grillowanie, podczas którego dzieliliśmy się naszymi wrażeniami. Powiemy Wam w tajemnicy, że trenerzy pochwalili obydwie grupy za entuzjazm, energię, odwagę i wzajemną pomoc.
  
W tym miejscu przepraszamy mamy, które musiały prać nasze ubrania po Leśnej Ekspedycji, ale radość trzecioklasistów była warta każdego błotka i zniszczonego buta. Była to niesamowita wycieczka, którą może podsumować krótko: „Im dziecko brudniejsze, tym szczęśliwsze”. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.