Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Drukuj PDF
Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.
Przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizacją święta zajęły się panie Iwona Michalak i Aleksandra Hajdukiewicz we współpracy ze szkolnym samorządem. Na holu szkoły powstałą dekoracja (ścianka fotograficzna) ze znanymi cytatami ulubionych bajkowych bohaterów, dodatkowo można było obejrzeć wystawę poświęconą nietypowym książkom. 
Tego dnia na szkolnych korytarzach można było spotkać najróżniejsze bajkowe postacie, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele popisali się nietuzinkowymi pomysłami. Na długich przerwach leciały bajkowe hity (niektórzy nawet troszkę potańczyli), a każdy przebrany uczeń otrzymał słodką niespodziankę. W przedszkolu i klasach młodszych odbyło się wspólne czytanie bajek, wypełnianie kart pracy, rozwiązywanie zagadek, a starsi uczniowie wspominali swoje ulubione bajki. To był piękny, kolorowy i niezapomniany dzień w naszej szkole. 
 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego dnia.