Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

INDYWIDUALIZACJA I-III. Zajęcia komputerowe

Drukuj PDF

komputeryNa zajęcia komputerowych rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych z uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych –„Z komputerem poznaję świat i uczę się myśleć” uczniowie korzystają z programów edukacyjnych zakupionych w ramach projektu.


Do tej pory zgłebialiśmy  zagadnienia związane z kosmosem, geologią oraz meteorologią (pakiet programów Mango w Kosmosie, Mango i Ziemia, Mango i Pogoda). W raz z postacią Mango dowiadywaliśmy się  m.in. dlaczego świeci Słońce, czym jest spadająca gwiazda, dlaczego są pory roku, dzień i noc, dlaczego dochodzi do erupcji wulkanów, w jaki sposób powstały góry, dlaczego pada deszcz czy dlaczego tworzą się chmury.

Mango  

.
 Będziemy się też uczyć myśleć, rozwiązywać zadania matematyczne i logiczne korzystając z pakietu gier matematycznych EduRom.
Będziemy stawiać też pierwsze kroki w nauce programowania korzystajać z programu Baltie.

baltie  Baltie

W ramach projektu zakupiono 3 laptopy wiele wartosciowych gier edukacyjnych które wykorzystujemy na zajęciach. Zakupiono także licencje program Baltie- uczacego dzieci myśleć i wprowadząjacego go w świat programowania.

komputery 

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII>>>