Krótkoterminowa wymiana uczniów w Kostkowie 

W dniach 19-23.02.2018 r. odbyła się wymiana partnerska w ramach projektu „School companies” ERASMUS+. Tym razem uczniowie i nauczyciele z Austrii, Niemiec i Rumunii przyjechali do Kostkowa.

Czytaj więcej: Krótkoterminowa wymiana uczniów w Kostkowie 

Wizyta w Hotelu Mistral w Gniewinie

Dnia 10.01.2018 około godziny 12 wyjechaliśmy ze szkoły do Hotelu Mistral w Gniewinie. Po dojechaniu do hotelu przywitała nas pani Justyna Kuźma - Wasilczyk z działu marketingu.

Czytaj więcej: Wizyta w Hotelu Mistral w Gniewinie

Wycieczka do banku w Gniewinie

Dnia 20 grudnia odwiedziliśmy bank PKO w Gniewinie. Pani Izabela Sutuła opowiedziała nam o placówce i o tym jak zaczęła się jej przygoda z tą agencją.

Czytaj więcej: Wycieczka do banku w Gniewinie

Spotkanie w Niemczech

W dniach 13-17.11.2017 r. uczniowie klas II i III Samorządowego Gimnazjum w Kostkowie uczestniczyli w wymianie międzynarodowej w ramach projektu "School companies" (Erasmus+). Tym razem młodzież z Austrii, Polski i Rumunii przybyła do niemieckiego miasta Stralsund. Uczestnikom zaoferowano szeroki wachlarz zajęć dotyczących przedsiębiorczości – m.in. mogli poznać elementy rozwoju marki oraz własnoręcznie stworzyli książkę kucharską (ilustracje wykonali techniką linorytu). Ponadto poznali lokalnych przedsiębiorców. Zwiedzili manufakturę mebli z włókna szklanego oraz manufakturę bursztynu. W tym drugim miejscu wykonali zawieszkę z tego materiału.

Czytaj więcej: Spotkanie w Niemczech

Wycieczka do Manufaktury Szkła w Pucku

W dniu 03.11.2017r. w ramach projektu pojechaliśmy na wycieczkę do Manufaktury Szkła w Pucku, która jest częścią Bałtyckiego Centrum Rzemiosła Artystycznego i Wzornictwa. Na początek zwiedziliśmy hutę szkła,  gdzie mogliśmy zobaczyć jak robi się szklane figurki i przedmioty użytkowe.

Czytaj więcej: Wycieczka do Manufaktury Szkła w Pucku

Warsztaty 28 X 2017

Dnia 28 października 2017 odbyły się warsztaty artystyczne, podczas których robiliśmy kartki okolicznościowe. Na początku panie przedstawiły nam propozycję kartek, które możemy wykonać, a potem zabraliśmy się do pracy. Każdy wykonał około 5 kartek, większość z nich zostanie przeznaczona na sprzedaż. 

   

 

Wycieczka do stadniny HAJDUKI w Chynowiu

W dniu 19.10.2017r. odwiedziliśmy stadninę Hajduki w Chynowiu. Zostaliśmy oprowadzeni po całym ośrodku przez lokalnego przedsiębiorcę, który opowiedział nam o hodowli koni i o tym jak ona powstała.

Czytaj więcej: Wycieczka do stadniny HAJDUKI w Chynowiu

Wycieczka do Bychowa i Nadola

13.06.2017 r. pojechaliśmy na kolejną wycieczkę z projektu School companies. 

Na początku odwiedziliśmy Muzeum Przedmiotów Historycznych i Zapomnianych w Bychowie należące do p. Jacka Bagneckiego. Zobaczyliśmy tam wiele ciekawych narzędzi rolniczych, starych butelek i broń.

Czytaj więcej: Wycieczka do Bychowa i Nadola

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
142453