Krótkoterminowa wymiana uczniów w Kostkowie 

Oliwia Neubert, Maja Sutuła, Natalia Westa

W dniach 19-23.02.2018 r. odbyła się wymiana partnerska w ramach projektu „School companies” ERASMUS+. Tym razem uczniowie i nauczyciele z Austrii, Niemiec i Rumunii przyjechali do Kostkowa.

  W poniedziałek przywitaliśmy się z naszymi gośćmi, a później, aby lepiej się poznać, braliśmy udział w zabawach typu "ice breaking". Następnie oprowadziliśmy naszych partnerów po szkole. Tego dnia pojechaliśmy również do Elektrowni Wodnej Żarnowiec.

  We wtorek zwiedziliśmy najciekawsze miejsca w Gdyni, a potem udaliśmy się do Centrum Nauki Experyment, w którym wykonaliśmy mnóstwo doświadczeń i dobrze się bawiliśmy. Resztę dnia spędziliśmy na terenie centrum handlowego Riviera.              

                                                              

  W środę po przyjeździe do szkoły braliśmy udział w warsztatach decoupage'u. Każdy miał szansę ozdobić podkładki pod kubki, drewniane pudełka czy ramki na zdjęcia. Po lakierowaniu nasze prace musiały wyschnąć, w związku z tym, aby nie tracić czasu, pojechaliśmy do Białogóry na plażę. Po powrocie stworzone przez nas „dzieła” były już gotowe.

    

 W czwartek udaliśmy się do Muzeum Przedmiotów Historycznych i Zapomnianych w Bychowie - oprowadzał nas po nim jego założyciel p. Jacek Bagnecki. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach mydlarskich, które prowadziła p. Anna Münch. Poznaliśmy historię mydła i techniki jego wyrabiania. Potem przystąpiliśmy do tworzenia naszych własnych mydełek (mogliśmy wybrać ich formę, kolor i zapach).

 

 

Drugą część dnia spędziliśmy w stadninie koni "Hajduki" w Chynowiu. Pani Małgorzata Rudzińska zapoznała nas z historią tego miejsca. Każdy miał też możliwość skorzystania z jazdy konnej.

  W piątek pożegnaliśmy naszych gości z Austrii i Niemiec. Następnie razem z uczniami z Rumunii pojechaliśmy na pizzę i bowling do hotelu "Olimp" w Wejherowie. Po powrocie zorganizowaliśmy nasze ostatnie wspólne spotkanie. Bardzo trudno było się rozstać - przez ten tydzień stali się nam bardzo bliscy, bo byli naszymi domownikami. 

 

Odsłony: 569

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
142884